Broj pregleda članka : 60308

NAŠ BANER

Tikvara bez medalje
utorak, 21 februar 2012 13:00

Na Prvenstvu Evrope u karateu ciji je domacin bio grad Baku u Azerbejdžanu u periodu od 10 do 12 februara, u sklopu reprezentacije Srbije nastupali su i dva takmicara iz Backe Palanke, Bojana Mladežic i Relja Mijanovic. Poslednje pripreme pred ovo prvenstvo Relja i Bojana su odradili na Tari, odakle su spremni otputovali na EŠ. Bojana je nastupala prvog dana takmicenja u kategoriji kadetkinja. U prvom kolu je bila slobodna, da bi u drugom kolu savladala takmicarku iz Rusije (Apanasenko) rezultatom 5:0, u trecem mecu Bojana je rezultatom 3:2 poražena od Italijanke (Donofrio) koja je na kraju osvojila srebrnu medalju. U repasažu Bojana je najpre savladala takmicarku iz Danske (Bjerring) rezultatom 5:0, da bi u borbi za trece mesto izgubila od Portugalke (Morgado) rezultatom 4:1. Naš drugi predstavnik Relja Mijanovic, nastupao je drugog dana u konkurenciji mladjih seniora (18-21 god.) gde je nakon prvog slobodnog meca u drugom krugu bio savladan minimalnim rezultatom 3:2 od takmicara iz Luksemburga (Antony) i time završio svoj nastup na ovom EŠ. U klubu su zadovoljni nastupom naših karatista, s obzirom da je Bojana zamalo uzela medalju, dok je Relja ove godine prešao u kategoriju mladjih seniora i kao najmladji takmicar u toj uzrasnoj kategoriji nije mogao da parira starijim i iskusnijim katašima, te se nadamo da ce vec iduce godine nasatviti da donosi medalje sa Evropskih takmicenja kao što je to radio u proteklom periodu.